Ostrov Pelješac, Korčula, Hvar

Korčula – ostrov v Jaderském moři, spadající pod chorvatskou Dubrovnicko-neretvanskou župu. Ostrov má rozlohu 279 km2 — je 46,8 km dlouhý a v průměru 7,8 km široký. Leží blízko Dalmátského pobřeží. Je nejlidnatějším ostrovem Jaderského moře (po ostrovu Krk). Okolo 97 procent obyvatel tvoří Chorvaté. Ostrov získal jistou známost i skutečností, že v 60. a 70. letech 20. století se zde konaly symposia (Letní škola na Korčule) skupiny Praxis. Ostrov má bohatou prehistorii a antickou, byzantskou, benátsku, srbskou a chorvatskou historii.

Pelješac je 65 km dlouhý poloostrov v jižním Chorvatsku, druhý největší v zemi. Hlavním městem Pelješacu je Ston s mohutnými hradbami postavenými za Dubrovnické republiky, které jsou druhými nejdelšími hradbami v Evropě. Také se zde nachází možná jedna z nejstarších solných tabulí v této části světa.

Hvar je největší město a letovisko na stejnojmenném ostrově. Má 3 650 stálých obyvatel. Významné jsou jeho kulturně historické památky.  Leží na jihozápadním pobřeží ostrova v otevřené zátoce, kterou chrání směrem od moře řetěz Paklených ostrovů (Pakleni otoci), jež jsou jeho správní součástí.

Výlety ( k zakoupení na místě u delegátky CK)
Bližší informace o výletech jsou k dispozici na místě u paní delegátky. Delegátka ani CK neručí za výlety, které si zakoupíte na jiném místě než u ní!

Novinky

27. 5. 2014 Máme pro Vás nové First minute zájezdy! Naleznete je v sekci „Last minute„.

19. 12. 2013 Vydali jsme nový katalog LÉTO 2014

20. 6. 2013 Spuštěn mikroweb Drevenik – Chorvatsko.

 

Katalog LÉTO 2014