Doprava do Drveniku

Do Drveniku můžete vyrazit svým vlastním vozem nebo můžete využít naší autobusové dopravy.

Doprava vlastní

Doporučená trasa při vlastní dopravě : (ČR) Mikulov, Znojmo – (AT) Vídeň – Graz – (SLO) Maribor – (HR) Karlovac – Zagreb a dále po dálnici  – sjezd Makarská (poplatek za cestu po dálnici cca 220 Kn /jedna cesta) – po sjezdu z dálnice stále směr Makarská – Split. Dále trasa pokračuje po hlavní trase: Brela – Baška Voda – Makarska – Podgora – Drašnice – Živogošče – Drvenik. Po příjezdu do Drveniku (za vesnicí Živogošče) minete první odbočku z hlavní silnice na trajekt v Drveniku, hned příští možnou odbočku jeďte vpravo (směrovky ukazují hotel HANI a Gornja Vala), touto odbočkou dojedete k moři, kde odbočíte opět  vpravo a po cca 20 metrech uvidíte směrovku na vilu Antonija.

Povolená rychlost

  • v osadách 50 km/h
  • mimo osadu 90 km/h
  • na silnicích pro motorová vozidla a rychlostních silnicích 110 km/h
  • na dálnicích 130 km/h
  • motorová vozidla s přívěsem bez brzdy 80 km/h
  • autobusy a autobusy s lehkými přívěsy 80 km/h, na dálnicích 100 km, kromě autobusů, které organizovaně převážejí děti

Na mokré vozovce přizpůsobte rychlost jízdy podmínkám.

Jízda se zapnutými krátkými světly během dne je povinná v období zimního času.

Při jízdě je zakázáno používat mobil.

Používání bezpečnostního pásu je povinné. Reflexní vesta, kterou je řidič povinen použít, tj. obléci když na silnici vykonává nějaké práce na vozidle (vyměňuje kolo, vykonává menší opravy, nalévá pohonné hmoty pokud bez nich vozidlo zůstalo, žádá o pomoc zastavováním druhých vozidel apod.) je povinnou součástí výbavy vozidla.

Doprava autobusová

Prosíme, aby se klienti dostavili 15 minut před odjezdem na místo odjezdu. Na každého klienta přepravujeme 1 cestovní zavazadlo (sportovní taška či kufr) a 1 příruční zavazadlo nahoru do autobusu. Vzhledem k přísným kontrolám na rakouských hranicích je nutné dbát na váhu zavazadel (max. 20 kg). Za každé zavazadlo navíc má právo řidič vybrat příplatek ve výši 250,- Kč. Veškerá zavazadla musí být označena jménem klienta a jeho adresou. Během cesty se cca po 4 hod dělají hygienické přestávky na benzínových pumpách. Podle vybavení autobusu lze zakoupit za Kč chlazené nápoje (limo, pivo) a teplé nápoje (čaj, čokoláda, káva).

Každý účastník má v autobusu předem přidělené místo dle zasedacího pořádku, s kterým bude seznámen při vstupu do autobusu. Klienti z jiných odjezdových míst než z Brna musí počítat s možností přestupů v rámci svozových autobusů. Je nutné vzít na vědomí, že po území ČR trasa nemusí vést vždy nejkratším směrem od prvního nástupního místa k hraničním přejezdům. Přestože cestovní kancelář má zájem na nejkratší možné trase, z důvodů kapacitního vytížení autobusu si vyhrazuje právo trasu na území ČR upravit, případně spolupracovat při vytěžování autobusů s jinou cestovní kanceláří. Zasedací pořádek platí pro cestu tam. Pro cestu zpět může být zasedací pořádek změněn dle potřeb CK (změna trasy, počtu osob, atd.).

Odjezdy z  nástupních míst jsou v pátek v poledních nebo odpoledních hodinách, příjezd do Chorvatska je v sobotu ráno nebo dopoledne. Zpáteční cesta začíná odjezdem z Chorvatska následující sobotu odpoledne nebo večer. Čas odjezdu je vázán na povinnou devítihodinovou bezpečnostní pauzu, po kterou musí být autobus odstaven. Návrat do ČR je v neděli dopoledne.  Přesný čas odjezdu zpět do ČR Vám bude sdělen delegátem CK, popř. dispečerem dopravy CK formou sms.

Novinky

27. 5. 2014 Máme pro Vás nové First minute zájezdy! Naleznete je v sekci „Last minute„.

19. 12. 2013 Vydali jsme nový katalog LÉTO 2014

20. 6. 2013 Spuštěn mikroweb Drevenik – Chorvatsko.

 

Katalog LÉTO 2014